Francuska bolja od Rusije u drugom susretu A divizije

Francuska – Rusija 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Strelci: 1:0 – Baskuaz u 5, 1:1 – Kraš u 9, 1:2 – Nikonorov u 12, 2:2 – Barboti iz penala u 20, 2:3 – Baskuaz u 22, 2:4 – Soareš u 35. minutu.

Nacionalni stadion za fudbal na pesku na Adi Ciganliji. Sudije: Đioni Matikoli (Italija), Kristijan Zimerman (Švajcarska), Antonio Almeida (Portugalija) i Đuzepe Sikurela (Italija).

FRANCUSKA: Dopin, Fišer, Soareš, Bizot, Baskuaz, Fransoa, Barboti, Darak, Belom, Kjani. Selektor: Žerard Seržent.

RUSIJA: Čužkov, Makarov, Kraš, Šišin, Đkarin, Šaikov, Ostrovski, Aksenov, Romanov, Nikonorov. Selektor: Mikail Likačev.

U drugom meču prvog kola A divizije, još jedno iznenađenje. Francuska je savladala oslabljeni tim Rusije, koji je bio bez prvog golmana i jednog od najboljih igrača.

Trikolori su poveli u petom minutu pogotkom omalenog Baskuaza, ali je na efektan način četiri minuta kasnije izjednačio Kraš. U poslednjem minutu prve trećine prednost Rusiji je doneo Nikonorov.

Ipak, Francuzi se nisu predavali, a odigrali su perkektnu drugu trećinu. Posebno u završnici ovog perioda. Najpre je izjednačio Barboti iz penala u 20. minutu, a dva minuta kasnije sjajni Baskuaz je doneo novi preokret, ovoga puta u korist Francuske.

Rusija je imala inicijativu i loptu u nogama u poslednjoj trećini, ali nije bilo koncentracije u završnici. Francuzi su vrebali šansu iz kontranapada, i u jednom od njih rešili su pitanje pobednika, gol Soareša u 35. minutu bio je i poslednji na ovom susretu – 4:2.