Nemačka bolja od Španije u prvom meču A divizije

Španija – Nemačka 2:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Strelci: 0:1 – Bierman u 8, 0:2 – Vairoh u 15, 0:3 – Turk u 17, 1:3 – Ćintas u 22, 2:3 – Ljorenč u 25, 2:4 – Pajon autogol u 29. minutu.

Nacionalni stadion za fudbal na pesku na Adi Ciganliji. Sudije: Vladimir Taškov (Bugarska), Tomaš Viniarčik (Poljska), Mihail Prokarau (Belorusija) i Oleg Čebotari (Moldavija).

ŠPANIJA: Dona, R. Dris, Antonio, Eduard, Ćintas, F. Guisado, Pajon, Čiki, Ljorenč, Kristijan. Selektor: Hoakin Alonso.

NEMAČKA: Miler, Engelhart, Bećiri, Bierman, Ulrih, Vairoh, Petri, Vestkamper, Turk, Gotlih. Selektor: Kristijan Van Der Ar.

U prvom meču A divizije na turniru u Beogradu, Nemačka je iznenadila Španiju – 4:2. Od početka Panceri su nametnuli jak ritam, protiv ekipe koja je imala loptu u posedu, ali bez konkretnih prilika.

Nemačka je igračla pre svega disciplinovano u odbrani, a bili su veoma opasni i u napadu. Do vođstva su došli u osmom minutu, golom Biermana. Prednost je duplirao prelepim golom makazicama Vairoha.

Već u 17. minutu Nemačka je imala tri gola prednosti, precizan je bio Turk. Španija je posle toga imala inicijativu, uspela je do kraja druge trećine da postigne i prvi gol, preko Ćintasa.

U 25. minutu Ljorenč je smanjio na samo gol prednosti, a potom su Španci u nekoliko puta pogađali stativu. Meč je rešen posle velike greške Pajona, koji je glavom želeo da vrati loptu svom golmanu, ali je postigao autogol. Od tog šoka Španci nisu uspeli da se oporave.