Španija preokrenula protiv Francuske za prvi trijumf

Španija – Francuska 5:4 (0:1, 4:2, 1:1)

Strelci: 0:1 – Belom u prvom, 0:2 – Soareš u 13, 1:2 – Antonio u 14, 2:2 – Čiki u 19, Ljorenc u 20, 4:2 – Eduard u 21, 4:3 – Darak u 21, 5:3 – Ljorenc u 26, 5:4 – Belom u 36. minutu.

Nacionalni stadion za fudbal na pesku na Adi Ciganliji. Sudije: Đuzepe Sikurela (Italija), Antonio Pereira (Portugalija), Kristijan Zimerman (Švajcarska) i Đioni Matikoli (Italija).

ŠPANIJA: Dona, R. Dris, Antonio, Eduard, Ćintas, F. Guisado, Pajon, Čiki, Ljorenc, Kristijan. Selektor: Hoakin Alonso.

FRANCUSKA: Dopin, Fišer, Soareš, Bizot, Baskuaz, Fransoa, Barboti, Darak, Belom, Kjani. Selektor: Žerard Seržent.

Španija je posle iznenađujućeg poraza na startu turnira od Nemačke, u duelu protiv Francuske opravdala ulogu favorite, i stigla je do prve pobede. Ali, daleko od toga da je Furija lako upisala prve bodove na turniru na Adi Ciganliji.

Francuska je mnogo bolje počela meč, povela je sa 2:0, ali je potom Španija zaigrala svoju igru i za samo tri minuta u završnici druge trećine postigla je tri gola za veliki preokret – 4:2.

Trikolori se nisu predavali, dva puta su uspevali da priđu na gol zaostatka, poslednji put 58 sekundi pre kraja, prelepim golom makazicama Beloma. Ipak, Španija je do kraja sačuvala prednost i sva tri boda.