Srbija ispustila pobedu, nesrećan poraz posle penala

Srbija – Norveška 8:9 penalima, 6:6 (0:1, 2:1, 3:3, 1:1)

Strelci: 0:1 – Jakobsen u 12, 1:1 – Vučićević u 13, 1:2 – Trajković u 18, 2:2 – Salveson u 19, 2:3 – Jakobsen u 26, 3:3 – Vučićević u 30, 3:4 – Sandsoer u 31, 4:4 – Čubirlović u 32, 5:4 – Jovančić u 34, 5:5 Jakobsen u 35, 6:5 – Čubrilović u 39, 6:6 – Jakobsen u 36. minutu. Penali: 0:1 – Jakobsen, 1:1 – Jovančić, 1:2  Salveson, 2:2 – Čubrilović, 2:3 – Jaland, promašaj Vučićević.

Nacionalni stadion za fudbal na pesku na Adi Ciganliji. Sudije: Mihail Prokarau (Belorusija), Oleg Čebotari (Moldavija), Vladimir Taškov (Bugarska) i Tomaš Vinjiarčik (Poljska).

SRBIJA: Milivojević, Grujić, Valentić, Martinović, Trajković, Čubirlović, Jovančić, Radisavjević, Lazić, Vučičević. Selektor: Dejan Knežević.

NORVEŠKA: Kale, Kandal, Jaland, Senja, Li, Kristofersen, Salveson, Jakobsen, Sandsoer, Moen Hansen. Selektor: Johan Salveson.

Srbija je poražena u meču prvog kola na turniru Evropske lige od Norveške, posle velike borbe, produžetka i penala. Neprecizan je u trećoj seriji bio jedan od najboljih pojedinaca meča, Nemanja Vučićević, čiji je šut zaustavila stativa.

Imali su Orlovi nekoliko prilika da završe meč kao pobednici, vodili su 4:3, potom i 5:4, kad je pogodio Jovančić, dva minuta pre kraja. Ipak, Jakobsen je bio koban po srpski tim. Najpre je izjednačio u regularnom delu susreta, u poslednjem minutu, te su Norvežani izborili dodatna tri minuta – 5:5.

Srbija je još jednom povela, u poslednjem minutu produžetka, posle gola Čubrilovića, tačno 48 sekundi pre kraja dodatnog perioda. Ipak, nisu Orlovi izdržali do kraja, a ponovo je pogodio Jakobsen, ovoga puta 12 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka! Posle već opisanog raspleta i jedanaesteraca „Vikinzi“ su ostvarili trijumf.

Nije Srbija imala sreće u prvoj trećini, posebno u njenoj završnici. Norvežani su poveli posle šuta Jakobsena u poslednjem minutu ove deonice, a lopta je na putu do gola nezgodno odskočila i prevarila Milivojevića – 0:1.

Nemanja Vučićević je izjednačio samo 24 sekunde po startu druge trećine. Bila je to sjajna kontra i rutinska egzekucija najboljeg strelca srpskog tima – 1:1. Nedugo potom Srbija je vodila, posle prelepe akcije i gola debitanta Trajkovića – 2:1.

Ali, ponovo je neopreznost skupo koštala tim Dejana Kneževića, posle šuta golmana Sandsoera loptu je glavom zakačio Salveson, Milivojević je bio nemoćan u ovoj situaciji – 2:2.

U 26. minutu, neopreznost srpskog tima iskoristio je ponovo Jakobsen, koji je preciznim šutem vratio prednost svom timu – 2:3. No, to je bio tek bio početak uzbuđenja. Vučićević je doneo novo izjednačenje iz slobodnog udarca, bio je to vrlo snažan i precizan šut – 3:3.

Završnica je bila paklena, uz „kišu golova“. Najpre je prednost Norveškoj, poslednju na ovom meču, doneo golman Sandsoer – 4:3. Usledila je maestralna akcija domaćeg tima posle kornera i poluvolej kapitena Nikole Čubrilovića za izjednačenje – 4:4.

Odmah potom, još jedna perfektna akcija i gol posle dodavanja rukom golmana Milivojevića, te završnica glavom Jovančića – 5:4.  Bio je to gol kakav se retko viđa! Ali, potom je u dva navrata Jakobsen spašavao svoj tim, najpre na isteku poslednje trećine, a potom i 12 sekundi pre kraja produžetka…