Titula za Portugaliju

Reprezentacija Portugalije zasluženo je osvojila prvo mesto na turniru Euro Beach Soccer Cup Belgrade 2016. Portugalci su u finalnom meču savladali Italiju 6:3.

Finalna utakmica u potpunosti je opravdala očekivanja. Na stadionu na Adi Ciganliji viđen je sjajan meč, a Portugalci su po sedmi put trijumfovali na ovom prestižnom turniru.

Italijanima je ovo bilo prvo učešće u finalima, blistao je Gori koji postigao sva tri gola za Azure, ali je to bilo nedovoljno da se savladaju moćni Portugalci.

Već na samom startu Portugalci su poveli golom Žordana, da bi Gori u istom minutu doneo izjednačenje. Andrade je u šestom minutu prve trećine doneo novo vođstvo, ali je Gori ponovo vratio rezultatsku neizvesnost.

bsoccer_26062016_0064

Mreže su mirovale u drugoj deonici, a pitanje pobednika rešeno je u završnih 12 minuta. Za Portugal su pogađali Mađer, Be Martins dva puta i Novo, a Gori je svojim trećim golom samo uspeo da ublaži poraz.